5.5 C
    Středa 17. dubna 2024

Boston dva, Golden State jedna. Celtics na domácí půdě vymazali hrozby Warriors

Po dvou zápasech v San Franciscu se finálová série basketbalové NBA přesunula na východní pobřeží Spojených států. Jeden ze dvou zápasů, které jsou v Bostonu na programu, už je jeden minulostí. Lépe se v něm dařilo domácímu výběru, který dokonale využil silné obrany a udržel na uzdě útočné hrozby Warriors.

Čtvrtý titul za posledních osm let? Nebo už 18. v klubové historii? Na otázku, zda vyhraje letošní ročník NHL Golden State Warriors, nebo Boston Celtics, odpoví následující týdny. Do Bostonu se série přesunula za nerozhodného stavu 1:1, to už ale po noční zápase neplatí. Výhodu mají hráči Bostonu.

Palubovka v Massachusetts představuje pro Warriors ne zrovna oblíbené území už několik zápasů. Ze šesti posledních střetnutí tady vyhráli jen dvakrát, naopak čtyřikrát slavili basketbalisté Celtics. Podobně tomu bylo také ve třetím zápase finálové série letošní sezony NBA. Boston vyhrál 116:100 a přiblížil se k poháru.

Celtics těžili zejména z dobré obranné činnosti. Útočná esa soupeře typu Curry nebo Thompson na tom sice v zápase nebyli bodově vůbec zle, jiným se ale příliš nedařilo. Klíčem k úspěchu Bostonu byla poslední čtvrtina, ve které dovolil Warriors skórovat jen jedenáctkrát. Druhé straně naopak vyšla skvěle.

„Nesmyslně jsme je ve třetí čtvrtině pustili zpět do hry. Když se dostali do vedení, tak nás to probudilo a ukázali jsme naše nasazení v obraně a fyzickou hru, která je nám vlastní,“ usmíval se po utkání bostonský rozehrávač Marcus Smart.

Boston bude chtít využít prostředí na maximum

Kapitulaci Goldenu State nahrál také fakt, že se čtyři minuty před koncem zranil Steph Curry. Hlavní střelec a vyhlášený trojkař sice hrál přes bolest a kouč Kerr ho nechtěl střídat. Zranění kolena ho tak nakonec vyřadilo až na poslední dvě minutky. Bez něj ale závěrečný nápor zvládnout nešel.

Série bude pokračovat ještě jedním zápase v Bostonu, pak se znovu pojede do arény Warriors v San Franciscu. Jak už bylo řečeno, Golden State pokukuje po dalším titulu, prvním po třech letech, Celtics uspěli naposledy v roce 2008. Předtím však celkem osmnáctkrát.

Finále play off NBA – 3. zápas:

• Boston Celtics vs. Golden State Warriors 116:100 (33:22, 68:56, 93:89).

Holloway a Gaethje. Jeden z vrcholů UFC 300 skončil překvapivě

UFC 300 nabídlo fanouškům jedno z nejvýraznějších momentů večera, a to souboj mezi Maxem Hollowayem a Justinem Gaethjem. Oběma borcům se podařilo vytvořit napínavé a emocionálně nabité chvíle, které si diváci jistě dlouho zapamatují. Výkonem večera byl sice oceněn náš český samuraj Jiří Procházka, Holloway ovšem nijak nezaostává.

Scottie Scheffler vyhrál druhý Masters během tří let. Nyní spěchá domů na narození prvního dítěte

Světová golfová jednička, 27letý Scottie Scheffler, si v neděli 14. dubna 2024 v Augustě National zajistil svůj druhý titul z Masters během tří let. Scheffler zahrál závěrečných 68 ran a skončil o čtyři rány před Švédem Ludvigem Abergem.