14.1 C
    Čtvrtek 28. března 2024

Báječný gól Svozila baví hokejový svět. Pro moje sebevědomí je to super, myslí si český střelec

Výběr českých hokejistů do 20 let odstartoval v noci z neděle na pondělí světový šampionát. Na úvod vyzvali Češi jasného favorita skupiny a dost možná i celého MS. Kanadu ale zpočátku outsider zaskočil a v průběhu první třetiny vedl o dva góly. Jeden ze tří zásahů měl na svědomí i Stanislav Svozil.

Vánoční stromeček, dárky, radost ze sněhové nadílky v České republice. Na nic takového v současné době nemá český národní tým do 20 let ani pomyšlení. Nadějní hokejisté se rvou o slávu za Atlantským oceánem v Kanadě, kde je na programu mistrovství světa.

Češi se postupně potkají s Kanadou, Německem, Finskem a Rakouskem a za sebou už mají první duel. V tom bohužel nestačili na domácí „Javorové listy“ a prohráli 3:6, žádnou ostudu ale neudělali. Ba naopak, nad jasným favoritem vedli v prvním dějství už 3:1.

Svozil převezl obránce Kanady

Gólovou radost měl nejprve Gut, po něm se trefil Novák a do třetice skóroval Stanislav Svozil. Nejvýše postavený Čech v letošním draftu NHL, kterého si vybral Columbus, předvedl hokejovou parádu. Puk si prohodil mezi nohama a nekompromisně zakončil.

„Nevěděl jsem co vymyslet, tak jsem to zkusil, a vyšlo to,“ popisoval webu Hokej.cz. „Pro moje sebevědomí je to super, ale myslím si, že takových momentů bychom měli v zápase udělat víc. Samozřejmě vím, že ze všeho nejde dát gól, ale byl to moment spojený se sebevědomím, na kterém bychom měli zapracovat,“ myslí si.

Ani jeho trefa nakonec českým barvám nezaručila úspěšný konec první třetiny. Kanada těsně před koncem srovnala na 3:3.

Hlavní problém přesilovky

Druhá třetina se pak nesla v duchu nekoncentrovanosti a zbytečných faulů, které tropili zejména čeští hráči. Kanada udeřila dvakrát ve druhé a jednou ve třetí třetině, navíc pokaždé z přesilové hry. To je něco, na čem musí tým zapracovat.

„Myslím, že nás trochu zabrzdily ty fauly ve druhé třetině. Byly z toho dvě přesilovky pět na tři, z nichž jsme dostali dva góly, což pro nás bylo trošku zdrcující, ale s tím už nic neuděláme,“ hlesl Svozil. Co bude platit na Němce?

„Musíme být ale sebevědomější a nebát se proti takovým soupeřům hrát do těla,“ burcuje sebe i své týmové kolegy.

Program:

• Česko vs. Německo 28. prosince od 1:00

Vězení za polibek: To žádají španělští prokurátoři pro bývalého šéfa fotbalového svazu Luise Rubialese

Španělští prokurátoři požadují pro bývalého šéfa španělské fotbalové federace Luise Rubialese trest odnětí svobody na dva a půl roku za polibek. Ten po vítězství Španělska na mistrovství světa věnoval fotbalistce Jenni Hermoso bez jejího souhlasu.

Mike Tyson si dává pauzu od přípravy na zápas s Jakem Paulem, aby si užil Miami Open

Boxerská legenda Mike Tyson si na chvíli oddechl od tréninku na nadcházející zápas s Jakem Paulem, aby si užil tenis na Miami Open. Sedmapadesátiletý bývalý šampion těžké váhy se má 20. července na AT&T Stadium v texaském Arlingtonu utkat s 27letým influencerem, který se stal boxerem.